Maminky maminkám

Na tomto místě bych ráda uvedla vzkazy těch maminek, které toxoplasmózu v těhotenství prodělaly a o své pocity se chtějí podělit s těmi, které to možná právě potkalo. Myslím, že taková osobní zkušenost bude pro mnohé z nich velkým přínosem.


Milé maminky, budoucí maminky, na této stránce jsem díky tomu, že jsem se nakazila toxoplasmozou. Jelikož jsem byla těhotná, na infekčním oddělení mi řekli, ať jdu na přerušení. Náhodou jsem narazila na tuto stránku a paní doktorku, která mě v tom nenechala. Na přerušení jsem nešla a dnes mám nádherného zdravého chlapečka. Cesta to nebyla jednoduchá, spousta vyšetření, neustálé běhání po doktorech, braní léků a nervů. Věřte mi, přijdou chvíle, kdy toho budete mít všeho plné zuby a budete to chtít vzdát. Budete si říkat(jako já), jestli máte právo přivést na svět za takových podmínek dítě…ale všechny testy vyšly v pořádku, paní doktorka mě celou dobu podporovala a uklidňovala. Proto maminky nevěřte názoru jednoho doktora, který tomu nerozumí a klidně vás pošle na potrat(pro takového doktora je to to nejjednodušší řešení), svěřte se odborníkovi. Je spousta možností a věda pokročila, takže ne vždy to musí dopadnout špatně a v tomhle případě bojovat má smysl. Nevzdávejte se!!!

Dobry den pani doktorko a vsechny ctenarky tohoto webu, ktere jsou tehotne. Odberem krve u meho gynokologa mi byla zjistena v 16.tydnu teh. akutni toxoplasmoza. Nasla jsem stranky pani doktorky a od te doby az do konce tehotenstvi (tj do 26.12.2009 kdy jsem porodila zdraveho chlapecka) jsem byla v e-mailovem kontaktu s pani doktorkou, ktera mi nezistne poskytovala velkou podporu a cenne informace. Vetsiho odbornika budete tezko hledat, lecila jsem se na infekcnim oddeleni ve Fakultni nemocnici v Ostrave ale pani doktorka je na tuto problematiku opravdu odbornik, vse co mi napsala se pozdeji potvrdilo. Nepodrobila jsem se ani amniocenteze, uzivala jsem antibiotika Rovamycine a na miminko nakaza nepresla. Bydlim ve meste, s kockami nejsem ve styku a syrove maso jsem nejedla a jak jsem se nakazila mi dodnes neni jasne. Proto se v tehotenstvi podrobte testum a pokud nahodou budou pozitivni nezoufejte!!! V dnesni dobe existuje ucinna lecba a ja mam krasne miminko. Pani doktorko, jeste jednou velike diky!!!

Vážená paní doktorko, udělám jednu výjimku a nebudu klást žádné otázky. Ráda bych vám totiž touto cestou veřejně poděkovala za Vaši péči o mou osobu v době těhotenství, kdy mi byla zjištěna toxoplasmóza v akutní fázi (i když s ne úplně typickými hodnotami protilátek). Když jsem k Vám do ordinace byla asi před rokem poslána svým gynekologem (asi v 18. tt), byla jsem opravdu plná obav o osud našeho miminka. Po “schůzce” s Vámi jsem byla však mnohem klidnější a věřila jsem, že vše dopane dobře. Zkrátka jsem si tenkrát řekla, že nebudu “plašit” dokud mi někdo neřekne, že s miminkem je něco v nepořádku. Po každém UTZ vyšetření a každých kontrolních krevních testech jsem byla vždy o něco klidnější. Sice jsem brala téměř až do konce těhotenství Rovamycin, ale doufala jsem, že pokud to má miminko ochránit před nákazou, dělám dobře. Na konci února se nám narodil zdravý chlapeček, nyní je mu již přes sedm měsíců, krásně prospívá a je to naše zlatíčko. Doufám, že můj příběh alespoň některé budoucí maminky uklidní a ukáže jim, že se nemusí zbytečně bát. Zvlášť pokud jsou ve Vaší péči. Ještě jednou děkuji a moc Vás zdravím.

Dobrý den paní doktorko, chtěla bych Vám veřejně poděkovat za podporu v celém mém těhotenství. Už to bude rok, co se mi narodily zdravá dvojčata. Měla jsem akutní toxo, brala atb a na infekci mě strašily, že je to špatné. Holky jsou ale zdravé a už jsme ukončily i kontroly na toxo, protože nakažené nebyly. Ostatně to jste Vy tvrdila hned od začátku, že jsem ji prodělala ještě před otěhotněním - a byla to pravda!!! Držela jste mě nad vodou a Vaše emaily mě vždycky podpořily. Moc Vám děkuji a ostatním bych popřála hlavně zdraví a věřte paní doktorce! Katka, Ivča a Linda :-)