AngelSounds

Milé nastávající maminky

Když jsem byla těhotná, sama jsem velmi ráda a často chodívala pozorovat svého budoucího potomka na ultrazvuk. Nebyl to pro mne problém, neboť jsem přístroj měla v práci a navíc jsem s ním uměla zacházet. To je výhoda lékařů. Byly to vždy velmi příjemné chvilky a ráda na ně vzpomínám.

Nedávno jsem zjistila, že malý domácí ultrazvuk je již k sehnání i pro širokou veřejnost, má sice omezené funkce a velký přístroj nenahradí, ale myslím, že může všechny budoucí maminky velmi obohatit a pomoci jim k bezstarostnému průběhu jejich těhotenství.

Přístroj jsem tedy sama zakoupila, osobně vyzkoušela a byla s ním spokojena.  Jedná se o originální výrobek přímo ze zahraničí s certifikcí platnou v EU, zakoupený od mnou ověřeného prodejce zdravotní techniky a doplňků. Rozhodla jsem se jej využít pro své těhotné pacientky.  A protože nyní pracuji více ” z domova”, než z kliniky, mohu několik nových nepoužitých přístrojů, které mi ještě zbyly, nabídnout i těm z vás, které byste o ně měly zájem.  Podrobnosti jsou níže.

Prodejní cena:  990 Kč + poštovné

Způsob zaslání si vyberte dle svých požadavků ( dobírka, osobně, platba předem) - od 50Kč.

Pokud budete mít zájem, kontaktujte mne přes mail nebo v sekci otázek a odpovědí.

AngelSounds JDP-100S

angelsounds-jdp-100s-original

(popis čerpán z http://www.tipnet.cz)

Chcete si zpříjemnit těhotenství? Chcete zažívat radost z poslechu zvuků tlukotu srdce nebo pohybů vašeho očekávaného dítěte a to vše z pohodlí vašeho domova? Tento téměř revoluční přístroj AngelSounds vám to nyní umožní.

Každá žena, která je v pozdější fázi těhotenství nebo už je má za sebou vám potvrdí, že poprvé co uslyšela tlukot srdce svého očekávaného dítěte nebo ucítila jeho první pohyby, si tenhle moment zapsala do své paměti,  jako jednu z nejdražších a nejúžasnějších vzpomínek ve svém životě.

Další ohromnou předností toho přístroje je možnost zvuky vašeho dítěte nejen poslouchat, ale i nahrát si je například na kazetu nebo CD a uchovat si tak báječnou vzpomínku na tohle nezapomenutelné období. Sdílejte svoji radost z těhotenství i s těmi přáteli, kteří žijí dále od vás a pošlete jim nahrávku se zvuky prvních pohybů a tlukotu srdce vašeho očekávaného dítěte. Nebo můžete nahrávkou překvapit už dorostlé děti jako netradičním narozeninovým dárkem v podobě CD s jejich prvními zvuky a pohyby kdy jste ho ještě nosila ve svém břiše.

Tohle všechno navíc můžete sdílet s partnerem, vaší rodinou a přáteli, díky možnosti připojit k přístroji dvoje sluchátka zároveň. Takže už vám nic nebráni k pohodlnému poslechu ve dvou a více lidech (v případě, že byste přístroj připojila k Hi-Fi nebo jiné audio soustavě, což také samozřejmě lze).

Máte-li už nějaké potomky, určitě budou  nadšeni, budou-li si moci poslechnout tlukot srdce jejich budoucího brášky nebo sestřičky. S pomocí AngelSounds můžete skutečně do těhotenství zapojit celou rodinu i okolí.

Odkdy můžete dítě slyšet

Přístroj se doporučuje používat přibližně už od 12.týdne těhotenství a můžete pomocí něj poslouchat zvuky jako srdeční tep, pohyby, kopání a dokonce i škytání je možné pomocí AngelSounds zaslechnout.

Doktoři říkají, že první pohyby dítěte může žena sama začít pociťovat někdy kolem 18.týdne těhotenství, ale zároveň podotýkají, že je to velice individuální záležitost. Některé ženy jsou schopny rozpoznat pohyby svého miminka dříve (většinou ale až při druhém nebo dalším těhotenství, neboť už ví na co se mají soustředit), některé zase později. Často čtete nebo slýcháváte dotazy typu, „Jsem ve 20.měsíci těhotenství a stále necítím pohyby svého dítěte.“ nebo „Už 3 dny jsem necítila pohyby svého dítěte, je to běžné?“ V naprosté většině případů se nejedná o nic abnormálního, ale určitě to žádné ženě na duševním klidu nepřidá, protože co je pro každou ženu v daný moment důležitější než vědomí, že dítě, které nosí, je zdravé a v pořádku. Přitom není novinkou, že právě nervozita, stres a špatný psychický stav matky může mít na vývoj plodu negativní vliv.

Tento výrobek je právě i v těchto ohledech úspěšně používán v zahraničí, kdy například žena měla některé z výše uvedených obav, ale po zakoupení tohoto přístroje se ujistila, že je vše v pořádku a mohla se tak nadále radovat ze zdraví budoucího dítěte. Jsou dokonce zaznamenány případy, kdy si žena nebyla jista, zda-li srdce jejího nenarozeného dítěte bije správně a proto tlukot srdce nahrála a poslala elektronicky svému lékaři, aby se ujistila, že je vše v pořádku.

Nicméně důrazně upozorňujeme, že i přes veškeré výhody a vlastnosti, které AngelSounds nabízí, přístroj nenahrazuje pravidelné návštěvy a kontroly u vašeho lékaře.

Jak přístroj funguje

Přístroj funguje na principu dopplerovské technologie pracující na frekvenci 3,3 Mhz. Dopplerovská technologie se využívá v oblastech jako astrologie, letectví a také v lékařství u tzv.sonografů (ultrazvuků).

Tahle technologie pracuje na principu detekce rychlosti pohybu srdečních stěn. Dopplerovské signály odražené od pohybujícího se srdce mají zvukové charakteristiky odlišné od signálů podmíněných krevním oběhem. Rychlost pohybu stěn srdce je výrazně pomalejší, ale naopak intenzita odraženého signálu je mnohem větší než u červených krvinek a má tedy vyšší amplitudu.

Souhrnné informace:

• Uslyšíte tlukot srdce a pohyby svého ještě nenarozeného dítěte.

• Přístroj díky svým kompaktním rozměrům můžete mít při sobě prakticky neustále.

• Díky dvěma výstupům můžete poslouchat dítě společně s partnerem, rodinou a přáteli.

• Možnost nahrát si do počítače nebo na kazetu zvuky pohybů a tlukotu srdce dítěte jako vzpomínku na tyto krásné momenty.

• Může mít pozitivní vliv na psychiku matky.

• Zvuky dítěte je možno slyšet přibližně od 12.týdne těhotenství.

• Po porodu si může matka nahrát tlukot svého srdce a ten potom dítěti pouštět, neboť tenhle zvuk novorozeňata uklidňuje a lépe při něm usínají.

• Vydrží až 500 minutových poslechů na 1 baterii.

Technické parametry:

- kolečko pro změnu hlasitosti

- LED indikátor

- 2 sluchátkové výstupy

- barva: růžová/bílá

- pracuje na frekvenci 3,3 Mhz

- provozní teplota 0-40°C

- napájení: 9V baterie (součástí balení)

- rozměry: 9×10 cm

Obsah balení:

- přístroj AngelSounds

- sluchátka

- nahrávací kabel

- 9V baterie

- návod k použití

Jak můžete AngelSounds využívat i po porodu

Z AngelSounds se stává výborná investice, kterou můžete využít i po narození dítěte. Bylo totiž ověřeno, že v prenatálním období dítě vnímá zvuky tlukotu srdce matky velice intenzivně, neboť hladina zvuku v děloze je srovnatelná s například úrovní hluku, který vnímáme při jízdě autem. Proto se tento zvuk stává pro dítě jako jeden z nejdůležitějších zvuků v prenatálním období a v mysli se mu tyhle zvuky na dlouhou dobu uchovávají.

Byl udělán test, kdy třem skupinám novorozenců byla puštěna nahrávka zvuků lidské činnosti o různé frekvenci. První skupina poslouchala zvuk srdeční činnosti s frekvencí 80 tepů za minutu, což je normální rytmus, který plod slyší nebo vnímá v děloze, druhá skupina poslouchala srdeční frekvenci 120 úderů za minutu a třetí neslyšela žádné zvuky. Novorozenci, kteří poslouchali normální srdeční rytmus, přibývali více na váze a byli celkově klidnější než novorozenci, kteří žádné speciální zvuky neslyšeli. Oproti tomu novorozenci, kteří byli vystaveni působení zvuku zrychleného srdečního rytmu, byli tak rozrušeni, že experiment musel být přerušen. Tyhle prenatální vzpomínky jsou patrně i důvodem toho, že novorozenci dávají přednost hlasu matky, oproti hlasu otce. Zajímavá je i skutečnost, že matky převážně drží instinktivně dítě na levé ruce, a to i levačky. Patrně proto, že děti slyší tlukot matčina srdce a jsou klidnější.

Přístroj AngelSounds můžete tedy vhodně využít i tak, že si nahrajete tlukot vlastního srdce, na které je dítě zvyklé a poté mu ho můžete pouštět, neboť je vyzkoušeno, že děti jsou při vnímání těchto zvuků více klidnější a lépe usínají.

Návod k použití (CZ)