Otázky a odpovědi

Dotazy na téma „toxoplasmóza a těhotenství“ prosím pokládejte zde.

Jinak využijte formulář na konci této stránky.

  Vyhledávání v otázkach: výsledků na stránku:
   Otázka číslo: 1304
   Dobry den, mozem sa opytat na moje hodnoty? Iga pozit1,64. IgM 1,27 reaktivne. IgG 144,10 reaktivne. Uz 3 tyzdne cakam na vysledky z infektologie a som z toho uplne na prasky. Dakujem za odpoved.

   Vaše hodnocení odpovědi: +0

   Positive Negative

   Nález není kompletní, chybí KFR, avidita, IgE. Je nutno vyčkat na dynamiku, tedy výsledky kontrolního odběru. Nicméně infekce už jistě pár měsíců běží. Bude ale záležet na zbylých výsledcích k přesnějšímu určení.

   MUDr. Markéta Geleneky
   Otázka číslo: 1303
   Dobry den chcela by som sa informovat ... Moje vysledky su zatial : prvy odber 14.1 IgM-2,860a IgG-55,500 a Igg avidita stredna a Igm (Line Blot ) hranicna a Ige - negativna ..... 15.2 Igm 2,450 a IGg 51 .... igm (line blot) hranicne igg avidita 0,278 stredna a kfr 1:128 a iga elisa 1,79 pozitivna a ige elisa 0,32negativna .... 23.2 Iga elisa 1:122 pozitivny Igg avidita (Elisa) 16,7 hranicne hodnoty Igm -elisa 1:177 pozitivny kfr: 1:16 a Igg-eclia 366 pozitivny a teraz cakam na dalsie vysledky ... Dakujem za zhodnotenie vysledku

   Vaše hodnocení odpovědi: +0

   Positive Negative

   Subakutní toxoplasmoza, nákaza odhadem cca 6-9 měsíců stará.

   MUDr. Markéta Geleneky
   Otázka číslo: 1300
   Dobrý den. Jsem ve druhém trimestru těhotenství a na návštěvě u tchyně jsem si všimla jedné věci a chtěla bych se zeptat, zda je možné nakazit se takovým způsobem toxoplazmózou. K obědu vařila nějaké maso a linku měla celou pobrindanou od stavy a toho masa, utrela to hadrem na nádobí a ten podle mě ani neoplachla a dala ho na odkapávac u dřezu. Prostě to tak osmudlala. Mají myčku, ale nože oplachuji normálně ve dřezu, houbičku na nádobí jsem u ní neviděla. Druhý den ráno byla k snídani bábovka. Po tom, co jsem dosnidala jsem si s hrůzou uvědomila, že nůž, kterým ji krajela určitě rádoby umyla tím hadrem a položila na odkapávac, kde se ten hadr den před tím válel. Celkově tyto věci neřeší, hadr určitě nevymenila a odkapávací taky neumyla. Jsem z toho už týden řádně vynervovana. Jaký je váš názor na riziko přenosu v takovémto případě? Omlouvám se, možná v tom vidím větší problém, než to je, ale opravdu jsem vyděšená. Na testu jsem byla v prvním trimestru a byla jsem negativní. Děkuji za odpověď.

   Vaše hodnocení odpovědi: +0

   Positive Negative

   Dobrý den, nedělejte si zbytečně starosti, to riziko je opravdu minimální. Testujte se 1x v každém trimestru, případná nákaza by se tak zachytila včas.

   MUDr. Markéta Geleneky
   Otázka číslo: 1298
   Dobrý den, jsem těhotná (22. tt) a dávám si velký pozor na tepelne opracování masa. Dnes se mi ale stalo, že manžel přinesl domu oběd od nich z podnikové jídelny a byla to čočka s uzeným masem. Ani nevím, zda je uzené maso tepelné opracované tak, aby bylo z hlediska toxoplazmozy nezávadné. Mám z toho hrozné nervy. Mohu se tedy prosím zeptat, zda je takto možné se nakazit? Případně, zda je riziko nákazy vysoké? Dekuji

   Vaše hodnocení odpovědi: +0

   Positive Negative

   Běžně zpracované uzené s čočkou nijak významně rizikové není, a to i s tím, že se jen udí a pak ohřívá.

   MUDr. Markéta Geleneky
   Otázka číslo: 1297
   Dobrý den paní doktorko, těsně po potvrzení těhotenství jsem zjistila, že několik maminek z okolí prodělalo v nedávné době toxoplazmozu, kdy se za domnělý zdroj nákazy považuje pískoviště na místním hřišti. Sama jsem asi dva měsíce zpátky měla nebolestivou bouli na bradě, která zmizela a cca měsíc předtím teplotu kolem 38 spojenou s únavou. Nechala jsem si udělat testy v 8+5tt, které vyšly pozitivně - IgM (ref.meze 0,00/0,90) 3,56 a IgG (ref.meze 0,00/30,00) 213,26 kIU/L. Nejvíc mne asi děsí nízká avidita - 0,01 - v nálezu je uveden dodatek, že nízká hladina avidity znamená, že se jedná o akutní nebo postakutní fázi onemocnění. Domluvili jsem se na dalších odběrech 3 týdny po minulých. V rámci snahy sebe a mě uklidnit se partner snažil prostudovat nějaké dostupné informace a zjistili jsme, že se nákaza do 15tt léčí spiramycinem. Má smysl se snažit o předepsání antibiotik před druhým testem (který bude cca v 11tt) a případným odběrem plodové vody, tedy "pro jistotu"? Nebo je třeba vyčkat dalšího testu? S pozdravem a velkým díky za tuto poradnu.

   Vaše hodnocení odpovědi: +1

   Positive Negative

   Dobrý den, ta boule vypadá na první příznak toxoplasmozy, doporučuji ihned nasadit spiramycin, nečekat na další testy. Největší efekt léčby je, pokud se nasadí do 8 týdnů od počátku. Rozvažte si amniocentézu, riziko pro plod nebude příliš vysoké, cca do 3% vzhledem k době nákazy, pokud se terapie nasadí včas.

   MUDr. Markéta Geleneky
  Předchozí | 1 2 3 4168 | Následující

Vaše otázka:
Zadejte kód:
Email: 1

1 - nepovinné, v případe poskytnutí se použije na zasláni odpovědi