Otázky a odpovědi

Dotazy na téma „toxoplasmóza a těhotenství“ prosím pokládejte zde.

Jinak využijte formulář na konci této stránky.

  Vyhledávání v otázkach: výsledků na stránku:
  Předchozí | 1 2 3151 | Následující
   Otázka číslo: 1202
   Ještě jednou dobrý den paní Doktorko, mnohokrát Vám děkuji za Vaši odpověď (nakazila jste se někdy v minulosti a Vaše současné těhotenství není v žádném riziku vrozené toxoplasmózy). Chápu tedy dobře z Vašich odpovědí klientům výše, že se v tomto případě již nemohu znovu nakazit (třeba na pískovišti, ruce si samozřejmě po příchodu domů myji)? Jak je to prosím s přenosem člověka na člověka - syn (2 roky) stále strká ruku do pusy, když jsme na našem pískovišti, kde jsem našli daný výkal, takže případnou aktivní infekci u něj nemohu vyloučit? Já se již tedy od něj či nikoho jiného nyní v těhu také nemohu nakazit, např. mu občas dám kousnout od sebe jídla, či po něm dojídám třeba Pribináčka/jablko (včetně jeho lžičky), anebo na mě neustále prská? I to byl jeden z důvodů, proč jsem se nechala sama otestovat. Předem Vám ještě jednou mnohokrát děkuji.

   Vaše hodnocení odpovědi: +0

   Positive Negative

   Znovu se již nenakazíte. Od jiného člověka se ani nakazit nemůžete. Prostě se o toxoplasmózu v těhotenství již starat nemusíte.

   MUDr. Markéta Geleneky
   Otázka číslo: 1201
   Dobrý den paní Doktorko, tak mám kompletní výsledky z laboratoře Syn Lab Praha. Jsem tedy v 17tt. a jako samoplátce jsem se nechala minulý týden otestovat na toxoplasmosu. Mám syna (2 roky) a jsme s ním venku na zahradě, kde se pohybují kočky od sousedů a bohužel jsme v našem pískovišti našly také jejich výkal. To byl důvod k otestování, neboť se domnívám, že jsem nebyla testována mojí gynekoložkou. Výsledky jsou následující: IgM - hodnota menší než 3 (referenční mez laboratoře je do 10), IgG - hodnota 42,40 jako paměťové protilátky (referenční mez laboratoře je do 7,20). IG Toxoplasmosa Gondi - 1:512 Titr (norma laboratoře je do 64), poznámka paní doktorky z laboratoře - anamnestická hladina protilátek. Prosím Vás paní Doktorko ještě jednou na základě těchto údajů, zda mám akutní stav, či jsem se nakazila před otěhotněním v minulosti a mé současné těhotenství není v žádném riziku vrozené toxoplasmózy? Mnohokrát Vám ještě jednou děkuji.

   Vaše hodnocení odpovědi: +0

   Positive Negative

   Hodnocení zůstává stejné i s dodatečným výsledkem, nic se na tom nemění.

   MUDr. Markéta Geleneky
   Otázka číslo: 1200
   Dobrý den paní doktorko,jsem v 12.týdnu těhotenství dne 18.6. mi byly dělány různé odběry i na toxoplasmozu IgM 0,51 (0,00-0,50),KFR-1:256, pak znovu 28.6. na IgM 0,54 a to se panu doktorovi nelíbilo,tak mě poslal na infekční ambulanci.Tam mi paní doktorka nasadila Rovamycin co 8 hod.a vzali mi znovu odběry 4.7. : KFR..32 střední titr (32-128),IgA - 0,38 negativní (do 0,9),IgE - 0,38 negativní ( do 0,9), IgG 0,55 negativní (do 5,4),IgM - 2,23 Pozitivní (od1,1).Pořád mám brát Rovamycin ale co 8 hod,vzali mi znovu krev,kterou poslali do Prahy. Myslíte,že se jedná o toxoplasmozu? Mám strach,že bych musela na přerušení těhotenství. Děkuji za odpověď Monika

   Vaše hodnocení odpovědi: +0

   Positive Negative

   Dobrý den, s největší pravděpodobností se o akutní toxoplasmózu jednat nebude, zřejmě to jsou jen nespecificity (falešné pozitivity protilátek). Antibiotika zatím berte a vyčkejte do výsledků z Prahy. Nález ale nemá charakter akutní fáze, spíše naopak. Nejspíše jste se tedy ještě s toxoplasmózou nesetkala.

   MUDr. Markéta Geleneky
   Otázka číslo: 1199
   Dobrý den paní Doktorko, píši Vám ještě jednou, neboť už netuším, zda jsem Vám uvedla ve svém původním dotazu referenční meze z laboratoře Syn Lab Praha. Jsem tedy v 16tt. a jako samoplátce jsem se nechala minulý týden otestovat na toxoplasmosu. Mám skoro dvouletého syna a jsme s ním venku na zahradě, kde se pohybují kočky od sousedů a bohužel jsme v našem pískovišti našly také jejich výkal. Z tohoto důvodu jsem se chtěla nechat otestovat, neboť se domnívám, že jsem nebyla testována mojí gynekoložkou. Zatím mi vyšlo následující: IGM negativní - menší než 3 (referenční hodnota laboratoře je do 10), IGG pozitivní - hodnota 42,40 jako paměťové látky (referenční hodnota laboratoře je do 7,20). IG bude během zítřka. Prosím, je možné již dnes z těchto hodnot zjistit, zda mám akutní stav, či jsem se nakazila před otěhotněním a mám protilátky? Mnohokrát Vám děkuji.

   Vaše hodnocení odpovědi: +0

   Positive Negative

   Dobrý den, nakazila jste se někdy v minulosti a Vaše současné těhotenství není v žádném riziku vrozené toxoplasmózy.

   MUDr. Markéta Geleneky
   Otázka číslo: 1197
   Dobrý den, Chtěla bych se zeptat jsem ve 22tt a byla jsem testovaná na toxoplasmozu v 6tt. Nyní bych chtěla znovu ale dle mé Dr. nevidí důvod....Já ho mam hlavně z důvodu ze u meho otce chovame venkovni kocky neockovane, neodcervene lovici myši a pohybující se na toaletu kekoliv po velike zahradě. Základy hygieny samozřejmě dodrzuju ale tím že si pokaždé na každou práci rukavice neberu bojím se že nákaza je pravděpodobná. Pěstujeme domácí ovoce a zeleninu i když nemyte nejim.Moje hlava mi v tomto ohledu nedá spát. Asi kdybych nečekala miminko se tím nezaobiram ale tím že jsem ji ani neměla říká se že v těhotenství ji chytit je hodně nebezpečné.dekuji

   Vaše hodnocení odpovědi: +0

   Positive Negative

   Dobrý den, pokud jste v prvním trimestru měla protilátky negativní, tedy jste se nikdy s infekcí nesetkala, pak doporučuji testování 1x v každém trimestru. Předejít problému se dá jedině včasným záchytem nákazy. Pokud jste ale měla v tom 6.tt protilátky IgG pozitivní, pak by to znamenalo již překonanou nákazu a zde opravdu další testování není potřeba, protože znovu se nakazit nemůžete.

   MUDr. Markéta Geleneky
  Předchozí | 1 2 3151 | Následující

Vaše otázka:
Zadejte kód:
Email: 1

1 - nepovinné, v případe poskytnutí se použije na zasláni odpovědi