Otázky a odpovědi

Dotazy na téma „toxoplasmóza a těhotenství“ prosím pokládejte zde.

Jinak využijte formulář na konci této stránky.

  Vyhledávání v otázkach: výsledků na stránku:
  Předchozí | 1 2 3158 | Následující
   Otázka číslo: 1251
   Dobrý den, paní doktorko, chtěla bych se zeptat, zda jsem se mohla nakazit toxoplasmozou a listerií, když jsem se řízla při krájení vepřového masa z obchodu. Četla jsem si, že nemoc může probíhat i bez příznakově, je třeba se nechat testovat a za jak dlouho od této nehody se mám případně nechat testovat? Před otěhotněním jsem byla testována na toxoplasmozu a výsledek byl negativní. Předem velice děkuji.

   Vaše hodnocení odpovědi: +0

   Positive Negative

   Dobrý den, nákaza touto cestou je vysoce nepravděpodobná, u listeriozy pak vůbec nepřichází v úvahu. Nicméně testování v těhotenství na toxoplasmózu rozhodně doporučuji, právě proto, že probíhá téměř vždy bezpříznakově.

   MUDr. Markéta Geleneky
   Otázka číslo: 1250
   Dobrý den paní doktorko, chtěla bych Vás poprosit o radu, nyní jsem ve 27.tt, moje dcera dva a půl roku onemocněla průjmovým onemocněním. Z výtěru a ze vzorku stolice jí byly potvrzeny Rotaviry a Salmonela, já měla jen asi dva dny trochu křeče v břiše a jednou trochu řidší stolici, ale žádné jiné příznaky jako průjem, nevolnost, zvracení. Chtěla jsem se zeptat, jestli Rotaviry a Salmonela představují pro plod v tomto období riziko? Měla bych podstoupit také nějaké vyšetření, které potvrdí, nebo vyvratí tyto infekce?? Děkuji moc za odpověď!

   Vaše hodnocení odpovědi: +1

   Positive Negative

   Dobrý den, nejprve bych ráda upozornila, že tento web je věnován toxoplasmoze, takže dotazy z jiné oblasti prosím příště směřujte na náš další web www.tehotenstvi-infekce.cz. Nekomplikovaná rotavirová či salmonelová infekce těhotenství neohrožuje a není potřeba to dále vyšetřovat.

   MUDr. Markéta Geleneky
   Otázka číslo: 1249
   Dobry den,jelikož nemam doma kočičku,atd nenechala jsem se v ČR testovat na toxoplazmozu.Bihuzel chyba jsem ve 23 tt a byla jsem na kontrole j rakouského gynekologa kde se tyto odběry delaji automaticky vyšlo mi IGg pozitivní 41,7 0-<7,2 A igM negat < 3 vim,tedy ze jsem toxo prodělala,ale teď se bijim toho ze by to mohlo být v předchozích 25 tt lze z výsledku nějak poznat stati prodělané toxoplazmozy?dekuji

   Vaše hodnocení odpovědi: +0

   Positive Negative

   Dobrý den, nakazila jste se někdy v minulosti, nejdříve před rokem. Těhotenství toxoplasmozou ohroženo není.

   MUDr. Markéta Geleneky
   Otázka číslo: 1248
   Dobry den pani doktorko, nyni ve svem 25tt jsem se nechala testovat na toxoplasmosu, vysledky IgG 0,1 (ref.interval 0-1.6) IgM 0,03 (ref.interval 0-0,5). Dokazete prosim poradit, co tyto vysledky pro tehotenstvi znamenaji prip.zda doporucujete nejaka dalsi vysetreni? Dekuji

   Vaše hodnocení odpovědi: +0

   Positive Negative

   Dobrý den,s toxoplasmozou jste se doposud nesetkala. Doporučuji kontrolní odběry ještě kolem 36.-38.tt, aby se zkontroloval i třetí trimestr.

   MUDr. Markéta Geleneky
   Otázka číslo: 1245
   Dobry den pani doktorka, u gynekologa a zistili mi toxoplazmoza igM pozit a IgG 200.0, uz som bola na infekcnom na odbere ale vydlefky budu az 9.9., co je pre mna hrozne daleko :/ vedeli by ste mi ptosim k tomu nieco povedat, dakujem

   Vaše hodnocení odpovědi: +0

   Positive Negative

   Dobrý den, testy nejsou kompletní a nepíšete hodnoty u IgM, takže se lze jen těžko vyjadřovat,ale spíše se bude jednat o starší nákazu, či nákazu proběhlou v minulosti.

   MUDr. Markéta Geleneky
  Předchozí | 1 2 3158 | Následující

Vaše otázka:
Zadejte kód:
Email: 1

1 - nepovinné, v případe poskytnutí se použije na zasláni odpovědi