Otázky a odpovědi

Dotazy na téma „toxoplasmóza a těhotenství“ prosím pokládejte zde.

Jinak využijte formulář na konci této stránky.

  Vyhledávání v otázkach: výsledků na stránku:
  Předchozí | 1 2 3147 | Následující
   Otázka číslo: 1170
   Dobry den, vazena pani doktorko. V soucasne dobe se lecim s druhou recidivou toxoplasmosy - ocni forma, tedy uz po treti se mi projevila v oku a zpusobuje dalsi lozisko na sitnici. Lecim se na ocni klinice a na infekcni klinice (Daraprim, Dalacin, Kalciofolinat, Prednison). Jak lze zajistit, ze me dalsi recidiva neceka? Děkuji Vam za odpoved.

   Vaše hodnocení odpovědi: +0

   Positive Negative

   Dobrý den, léčba kterou máte, je správná. Přesto nikdy dopředu nelze zajistit, že k další recidivě nedojde. Dokonce nejsou jasné ani žádné rizikové faktory či spouštěče. Je to ryze individuální proces. Pokud by k recidivám docházelo v krátkých intervalech opravu často, lze zkusit profylaktickou terapii, která spočívá v dlouhodobém (několikaměsíčním) podávání cotrimoxazolu ve specifickém dávkování v návaznosti na ukončenou akutní terapii. Jedná se ale o doporučení, která vycházejí jen z několika - sice slibných, ale nepočetných - studií a je plně v rukou infektologa.

   MUDr. Markéta Geleneky
   Otázka číslo: 1169
   Dobrý den,paní doktorko,dcera prodělala 2x zamlklé těhotenství,gynekolog vyšetřil toxopl. s těmito výsledky : IgG 113 poz.,IgA 0,2 neg.,IgM 0,3 neg,IgE 0,1 neg. Rubeola Ig G 61,2 poz.(byla očkována v dětství ,dcera je ročník 1990).Plánují miminko a nevědí ,jaká je šance. Moc děkuji,babička Eva

   Vaše hodnocení odpovědi: +0

   Positive Negative

   Dobrý den, stran toxoplasmozy i rubeoly není žádný problém a riziko pro budoucí těhotenství nevzniká. Toxoplasmoza byla prodělána někdy v minulosti a na rubeolu jsou stále přítomny protilátky po očkování. V obou případech jsou to protilátky ochranné. Držím palce, aby to příště vyšlo.

   MUDr. Markéta Geleneky
   Otázka číslo: 1168
   Dobrý den, paní doktorko, dnes mi přišly výsledky vyšetření na toxoplazmózu, kde je napsáno, že "nebyla prokázána, jen anamnestické protilátky". Hodnoty mám IgA 0.07, IgG 10.9 a IgM 0.14. V nálezu je napsáno: Serologický nález odpovídá anamnestickým protilátkám po proběhlé infekci. Pro vyloučení nedávného průběhu infekce (v posledních 3-4 měsících) by bylo vhodné doplnit aviditu IgG protilátek. V době odběru jsem byla v 11tt. Myslíte, že hrozí miminku nebezpečí? Jak bych teď měla prosím postupovat. Předem moc děkuji za odpověď a váš čas.

   Vaše hodnocení odpovědi: +0

   Positive Negative

   Dobrý den, těhotenství je v bezpečí, není potřeba dělat nic. Doplňující odběry nejsou vůbec potřeba. Nakazila jste se někdy v minulosti a protilátky IgG Vás nyní chrání před novou infekcí. Zdravím Vás.

   MUDr. Markéta Geleneky
   Otázka číslo: 1167
   Dobrý den, dělali mi druhé testy na toxoplasmosu.... při prvních vyšla falešně pozitivně... Druhé testy výsledek: KFR 1:16, IgA 1,06, IgM, IgG a IgE neg... Je vše v pořádku? Děkuji za odpověď.

   Vaše hodnocení odpovědi: +0

   Positive Negative

   Tak uzavřela bych to jako nespecifickou pozitivitu s tím, že jste se s toxoplasmozou zatím nesetkala. Ale v té laboratoři (pokud to bylo z jedné a té samé) bych si už toxoplasmozu vyšetřovat nenechala.

   MUDr. Markéta Geleneky
   Otázka číslo: 1166
   dobry den pani doktorka ja sa vam chcem podakovat za rychlu odpoved ja som sa vas pytala ohladom mojej nevesty tak druhy odber krvi jej vyšiel negativny robili jej ešte jeden podrobnejši rozbor krvi v Bratislave a tam vylučili že sa jedna o akutnu toxaplazmozu dokonca sa s toxaplazmpzou vraj ešte nestretla tak potom prečo 1 vysledky vyšli falošne pozitivne a to igm vysoké a ostatné vysledky negativne čo to sposobilo, dakujem za odpoved

   Vaše hodnocení odpovědi: +0

   Positive Negative

   Dobrý den, tak to vyšlo přesně tak, jak jsem předpovídala. Proč tomu tak je? Je to chyba laboratoře. Protože jak v ČR, tak na Slovensku vyšetřuje toxoplasmozu desítky laboratoří, ale jen pár z nich to opravdu umí. Ostatní tvoří tyto nesmyslné výsledky. Bohužel.

   MUDr. Markéta Geleneky
  Předchozí | 1 2 3147 | Následující

Vaše otázka:
Zadejte kód:
Email: 1

1 - nepovinné, v případe poskytnutí se použije na zasláni odpovědi