Otázky a odpovědi

Dotazy na téma „toxoplasmóza a těhotenství“ prosím pokládejte zde.

Jinak využijte formulář na konci této stránky.

  Vyhledávání v otázkach: výsledků na stránku:
  Předchozí | 1 2 3153 | Následující
   Otázka číslo: 1218
   Dobrý den, v 11. týdnu jsem si nechala udělat testy na toxoplasmózu, abych věděla na čem jsem :) Přišly výsledky: IgG <0,13 (negativní), IgM 0,61 (negativní). Znamená to, že jsem se se toxoplasmou ještě nesetkala, nebo se jedná o starou nákazu? Doporučovala byste další kontrolní odběry v druhém a třetím trimestru? Jsou ve Zlíně a okolí nějaké laboratoře, se kterými máte dobrou zkušenost? Moc děkuji za Vaši odpověď a přeji hezký den

   Vaše hodnocení odpovědi: +0

   Positive Negative

   Dobrý den, s toxoplasmozou jste se nesetkala, kontrolní odběr doporučuji, konkrétní laboratoř v okolí Zlína doporučit nemohu, v této oblasti s nikým nespolupracujeme.

   MUDr. Markéta Geleneky
   Otázka číslo: 1217
   Dobrý den, chci se zeptat v minulosti jsem prodělala toxoplazmozu, zjistili mi to v tehotenstvi. Moje otázka zní je možné, že protilátky má i moje dítě ? Mám strach z nákazy moji dcery, byla jsem na návštěvě u známé, která má koťata a hladila jsme je i s dcerkou. Kočky má doma i venku řádně se o ně strará- očkování, odcervení, atd. Děkuji za odpověď.

   Vaše hodnocení odpovědi: +0

   Positive Negative

   Pokud máte protilátky vy, bude je mít i vaše dítě několik měsíců po narození. Pak zmizí. Pokud byste se nakazila až v těhotenství a nakazil by se i plod, protilátky bude mít doživotně (vrozená nákaza). Nakažení dítěte až po narození nepovažuji za významně rizikové, děti to zvládají většinou bezproblémově, pokud nemají větší poruchu imunity.

   MUDr. Markéta Geleneky
   Otázka číslo: 1216
   Dobrý den, chtěla jsem se optat, jak velká je pravděpodobnost nakažení toxoplazmozou. Jsem na začátku těhotenství a máme na hlídání 13 ti letou kočku, je z venkovního koťátka a celý život žije v bytě, není krmená syrovým masem, o záchod se stará nanžel a já si po každém hlazení myji ruce. Nicméně jsem chytla rýmu a mám trochu zvětšené krční uzliny, teplota 37.3, predtim jsem nemerila, tak nevim, jestli to není dusledkem těhotenství nebo jen nejake virozy. Mnohokrat dekuji za odpoved

   Vaše hodnocení odpovědi: +0

   Positive Negative

   Dobrý den, výše uvedenou kočku považuji za prakticky nerizikovou.

   MUDr. Markéta Geleneky
   Otázka číslo: 1215
   Dobrý den paní doktorko, před těhotenstvím jsem si nechala dělat testy na toxo a byly negativní. Nyní jsem ve 20tt a doma máme venkovní kočku, ještě takové větší kotě. já si ji teď vůbec nehladím, ale ostatní ano a pak když si jdou umýt ruce tak samozřejmě sahají na kliky a všude možně něž dorazí do kopelny... je možné se nakazit tímto způsobem, že bych sáhla na kliku a pak si to neuvědomila a třeba chytla na jídlo? Nebo se zbytečně plaším? Moc děkuji předem za odpověď.

   Vaše hodnocení odpovědi: +0

   Positive Negative

   Pravděpodobnost přenosu infekce považuji za malou, ale pokud jste séronegativní, alespoň jedno kontrolní testování bych považovala za vhodné.

   MUDr. Markéta Geleneky
   Otázka číslo: 1214
   Dobrý den, v rámci screeningu v I.trimestru mi našli zvýšenou hladinu protilátek toxoplazózy IgG (19,10). V minulosti jsem prodělala stavy neskutečné únavy, bolesti a otoky kloubů ruky. Z vyšetření krve mi tehdy nic nenašli (žádný zánět, atd.). Od té doby se mi stavy únavy vrací (sebemenší pohyb je pro mě jako výšlap na mt. Everest) naštěstí už bez bolestí kloubů. Mohla by mít prodělaná toxoplazmóza souvislost s únavovými stavy? V případě že ano, existuje nějaká možnost léčby? Děkuji za odpověď

   Vaše hodnocení odpovědi: +0

   Positive Negative

   Dobrý den, toxoplasmóza není příčinou uvedeného stavu, IgG protilátky budete mít v krvi do konce života pozitivní.

   MUDr. Markéta Geleneky
  Předchozí | 1 2 3153 | Následující

Vaše otázka:
Zadejte kód:
Email: 1

1 - nepovinné, v případe poskytnutí se použije na zasláni odpovědi